Sağlık Bakanlığı Korona virüs tablosu (CANLI) – Türkiye güncel coronavirüs haritası

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük koronavirüs tablosunu yayınladı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, toplam corona virüs vaka sayısının 7402’ye, ölüm sayısının ise 108’e yükseldiğini açıkladı. Bakan Koca, günlük corona virüs tablosunu her akşam yenilenen verilelerle Sağlık Bakanlığı’nın corona virüs takip için açılan sayfasında paylaşacağını açıkladı. Sağlık Bakanlığı canlı corona virüs tablosu ve Türkiye güncel coronavirüs ekranı ile ilgili detaylar aşağıdaki gibi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan son dakika açıklaması. Günlük koronavirüs tablosunu yayınlayan Fahrettin Koca, son yapılan 7.641 test sonucu 1.704 yeni vaka, toplamda 108 vatandaşımızın COVID-19 hastalığından hayatını kaybettiği ve 70 hastamızın taburcu edildiği açıkladı.

”Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nu, her akşam yenilenen verilerle burada ve aşağıda paylaştığım linkte görebilirsiniz. Doğru ve detaylı bilgi bu iki kaynakta.” ifadelerini kullanan Koca, vatandaşların Sağlık Bakanlığı’nın coronavirüs sebebiyle açtığı internet sitesinden detaylı bilgilere ulaşacağını belirtti.

CORONA VİRÜS TABLOSU

Fahrettin Koca konu ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamuoyunun bundan sonraki dönemde daha kolay ve net bilgi alması için yapılacak uygulama hakkında da bilgi vermiş ve Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden corona virüs vaka sayısını, hayatını kaybedenlerin sayısını ve gün gün grafik şeklinde iyileşenlerin sayısının yer alacağı bir tabloyu paylaşacaklarını açıklamıştı.

Koca, konu ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: “Bundan sonraki dönemde düzenli bir şekilde ekranda gördüğünüz şekliyle hem toplam hasta sayısını, test sayısını, kaybettiğimiz vaka sayısını, yoğun bakımda olan hasta sayısını, entübe yani solunum cihazına bağlı olan hasta sayısını ve iyileşen hasta sayısını dijital ortamda her gün güncellenerek kamuoyu ile paylaşmış olacağız.” diye konuştu.

Koca, ekrandan dün itibarıyla belirlenen rakamların yer aldığı tabloyu göstererek, “Grafik şeklinde vaka sayısını görüyorsunuz. Aşağıda ise kaybettiğimiz vakaları. İkinci bir tablodada da günlük olan değişimi yine test sayısı, vaka sayısı ve kaybettiğimiz vaka sayısını dijital ortamda göstereceğimiz ve güncel olarak her gün kamuoyu ile paylaşacağımız tabloyu da buradan söylemek istiyorum.” dedi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.