Sağlıklı Beslenmenin Temel Taşları

girl lying on the grass and reading a book

Sağlıklı beslenmenin ön koşulu faydalı besinleri akıllıca tüketmekten geçiyor. Yaşınız kaç olursa olsun, iyi beslenmenin beyni aktif tutarak hafızayı koruduğunu unutmayın.

Günlük hayatın stresi, her gün hafızamızın karşı karşıya kaldığı bilgi yığını ve iş hayatında yoğun olarak kullandığımız teknolojik aletlerden gelen radyoaktif etkiler metabolizmanın en önemli organı olan beyni çok yorar. Aktif bir yaşam sağlıklı yaşamın temel prensibidir. Aktif yaşamda besinlerin katkısı hayli büyük. Yağlar bu besinler arasında önemli bir yere sahip.
Beyin, faaliyetlerinde yüksek kalori kullanır.

Beyinin vücuda alınan kalorilerin yüzde 20’sini, yani diğer organların kullandığından daha fazlasını enerjiye çevirdiğini biliyor muydunuz? Bu yüzden enerjinizin düzenli olarak karşılanması dikkat azalmalarını azaltmaya en büyük yardımcıdır. Bu durumda enerjiye dönüşecek ve enerji verecek yiyecekleri tercih etmek önceliğiniz olmalı. Glisemik indeksi düşük olan yiyecekler enerji ihtiyacınız için önemli besin gruplarıdır. Enerji veren glisemik indeksi düşük yiyecekleri düzenli olarak ve bol bol tüketmelisiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.